Uczniowie III LO ponownie biegali na przełaj. W dniu 18 września w sztafetowych biegach dziewczęta otarły się o medal – 4 miejsce, chociaż warto podkreślić, że nasze reprezentantki, spośród elbląskich szkół były trzecie, tuż za II i IV Liceum Ogólnokształcącym. Natomiast chłopcy zajęli miejsce w środku stawki startujących tego dnia reprezentacji, a sklasyfikowani zostali na 7 miejscu.
W ocenie dyrektora Jacka Licznerskiego – był to bardzo dobry i wartościowy występ naszych uczniów. Przysporzył nie tylko sporo emocji, ale ukazał wielką wolę walki dziewcząt i chłopców.
- Będąc na zawodach i obserwując bezpośrednio współzawodnictwo szkół, nie zauważyłem, aby ktokolwiek z naszych się oszczędzał podczas swojego biegu – komentuje dyrektor. Wielkie słowa uznania i gratulacje dla:
Roksany Orzechowskiej (3f), Martyny Stemporzeckiej (3f), Kariny Rusieckiej (3c), Amelii Zapadki (1b), Kingi Zawady (3f), Amelii Frej (3f), Dawida Kopra (3g), Ksawerego Kościuka (4b), Szymona Kowalskiego (2a), Pawła Nawrockiego (4d), Wiktora Bewicza (3b) oraz Bartosza Strzyżewskiego (4b).