Menu

 • DWA DNI W ŚREDNIOWIECZNYM ZAMKU

  DWA DNI W ŚREDNIOWIECZNYM ZAMKU - Obrazek 1

  Dwa dni w średniowiecznym zamku-sala tortur, pokaz husarii i warsztaty dawnych mistrzówTo nie wszystkie atrakcje, które zobaczą uczestnicy warsztatów z historii i wiedzy o społeczeństwie. Uczniowie klas IIa,b i IIIa w dniach 8-9.X.2018 r. odwiedzą zamek w Gniewie. Podczas pobytu zapoznają się z historią tej średniowiecznej budowli, głównymi zabytkami miasta Gniew, będą świadkami turnieju chluby oręża polskiego, husarii oraz zdobędą umiejętności mennicze, płatnerskie, drukarskie i tkackie. Nocleg w dormitoriach Domu Bramnego poprzedzi spotkanie z duchami zamku, które jak głosi legenda, straszą do dziś!

  Warsztaty poprowadzą – pani Agnieszka Krzywdzińska, pani Mariola Babraj i Teresa Rakowska opiekun koła historyczno -społecznego.

 • JESIENNE SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE

  JESIENNE SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE - Obrazek 1

  Sportowy rok szkolny zainaugurowała drużynowa rywalizacja szkół średnich w biegach przełajowych. Przed rozpoczęciem zmagań biegowych nastąpiło podsumowanie wyników zeszłorocznej Licealiady. Było nam bardzo miło, gdyż nasi licealiści osiągnęli wspaniały sukces. Po podsumowaniu wszystkich potyczek sportowych, dziewczęta zajęły pierwsze miejsce a chłopcy sklasyfikowani zostali na drugim stopniu podiumgratulacje! 
  Kapryśna pogoda nie przeszkodziła w rozegraniu tegorocznych sztafet przełajowych a miejscem zmagań był Park Kajki. Każdy z biegaczy miał do pokonania dystans 800m. Nasze dziewczęta w składzie: Aleksandra Wołowska IIIC, Zuzanna Rejnman IIc, Kinga Dzienisz IIc, Laura Milczanowska IId, Magdalena Sacewicz IId, Maja Dalidowicz Ib, Oliwia KabułaIc , Oliwia Semwicka Ic, Klaudia Stępkowska Ic, Natalia Zagalska Ic biegły wspaniale i ukończyły zawody na miejscu drugim. Chłopcy w składzie:  Wojciech Wojtyna IIIa, Godlewski Dominik IIa, Michał Ząbek Iia, Jakub Hryciuk IIb, Jakub Weis  IIb, Radek Pasik IIb, Łukasz Chadaj IId, Andrzej Futrega Id, Jakub Lewandowski Id, Kacper Zieliński Id podczas bardzo zaciętej rywalizacji przybiegli na metę w środku stawki. 
  Gratuluję wszystkim naszym lekkoatletom zaangażowanej walecznej postawy!

  JESIENNE SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE - Obrazek 2
   

 • NARODOWE CZYTANIE

  Dnia 8 września 2018 r. uczniowie i nauczyciele III Liceum Ogólnokształcącego wraz z zaproszonymi gośćmi uczestniczyli w ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie „Przedwiośnia”.

  Fotoreportaż z tego wydarzenia stworzyła uczennica klasy 2a o profilu reportersko-dziennikarskim, Martyna Łotach.

  https://youtu.be/2k7RJtY_xSA

 • OJ, DZIAŁO SIĘ :)

  Wreszcie nasze pierwszaki zostały " oficjalnie" przyjęte w szeregi braci uczniowskiej. Motywem tegorocznych otrzęsin były gorące Hawaje. Wszystkie klasy przygotowały fantastyczne przebrania i tańce hawajskie. Uczniowie brali również udział w zmaganiach sportowych i quizach przygotowanych przez klasę 2d. Najlepsza okazała się klasa 1b, która przez cały rok chodzić będzie w glorii zwycięstwa, a w przyszłym roku przygotuje otrzęsiny klas pierwszych :)

  OJ, DZIAŁO SIĘ :) - Obrazek 1

 • WARSZTATY LITERACKIE W III LO

  Uczniowie klasy II b w 21 września 2018 r. wzięli udział w warsztatach literackich w ramach VI Festiwalu Literatury Wielorzecze prowadzonych przez Panią Annę Nawrocką, elbląską poetkę. Młodzież rozmawiała o istocie poezji, powstawaniu wierszy, tomików poetyckich, czytelnikach poezji. Następnie nasi  humaniści podjęli się próby tworzenia poezji, czytali swoje utwory, wymieniali uwagi i wrażenia. Zajęcia pokazały wielką wrażliwość i kreatywność uczniów klasy II b.

  WARSZTATY LITERACKIE W III LO - Obrazek 1   

 • WYKŁADY DLA KLAS HUMANISTYCZNYCH

  WYKŁADY DLA KLAS HUMANISTYCZNYCH - Obrazek 1

  Dnia 19 września 2018 r. w murach naszej szkoły gościł antropolog kulturowy i eseista prof. dr hab. Waldemar Kuligowski z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz kulturoznawca i dziennikarz dr hab. Mirosław Pęczak z Uniwersytetu Warszawskiego. Panowie wygłosili wykłady dla uczniów klas humanistycznych. Tematem pierwszego spotkania prowadzonego przez p. Waldemara Kuligowskiego były „Miejsca oporu. Wprowadzenie do praktyk sprzeciwu kulturowego”. Udział w tym wykładzie wzięli uczniowie klasy 3a. Drugą grupę słuchaczy stanowili uczniowie klasy 2a, którym o „Muzyce w kulturze oporu” opowiadał p. Mirosław Pęczak.

  Zajęcia przeprowadzone w naszej szkole związane były z rozpoczynającym się tego dnia VI Elbląskim Forum Kulturoznawczym, które poświęcone było następującej problematyce: „Miejsca oporu. O kontr-kulturach kultury polskiej”.

  Następnego dnia, 20 września, w konferencji naukowej organizowanej w Bibliotece Elbląskiej im. C. Norwida uczestniczyli między innymi uczniowie klasy 2a i 3a, którzy mogli zapoznać się z wynikami badań nad „miejscami oporu”. Prelegentami byli przedstawiciele ośrodków naukowych z Gdańska, Torunia, Poznania i Warszawy.

  Podczas konferencji poruszono również problem uchodźców. W formie happeningu o wyprzedaży garażowej organizowanej w Poznaniu na rzecz uchodźców opowiedziała Lia Dostileva. Artystka wyjaśniła, że organizowane charytatywnie wyprzedaże książek, płyt, ubrań itp. mają na celu pozyskanie pieniędzy dla tych osób. Przed Biblioteką Elbląską nastąpiło także przekazanie na ręce dyrektor III Liceum Ogólnokształcącego, pani Beaty Orzech, symbolicznej kamizelki należącej do jednego z uchodźców. Nasza szkoła została w ten sposób zobligowana do zorganizowania akcji mającej na celu pomoc uchodźcom oraz przekazanie kamizelki do kolejnej instytucji. Szczegóły wkrótce!

  (kliknj zdjęcie, aby przejść do pełnej galerii)

  WYKŁADY DLA KLAS HUMANISTYCZNYCH - Obrazek 2

 • WYCIECZKA DO BISKUPINA

  WYCIECZKA DO BISKUPINA - Obrazek 1

  Dnia 18 września klasa Ib z wychowawcą uczestniczyła w wycieczce do Biskupina. W trakcie odbywającego się tam XXIV Festynu Archeologicznego pod hasłem „Od wymiany po stragany” uczniowie mieli możliwość zapoznania się z dawnym rzemiosłem: tkactwem, farbiarstwem, bursztynnictwem, obróbką krzemienia, garncarstwem i wieloma innymi. Odtworzono wygląd: obozowiska łowców i zbieraczy z epoki kamienia, osady pierwszych rolników, osady obronnej kultury łużyckiej oraz wczesnopiastowskiej. W ramach wydarzenia odbyły się również prezentacje popularnonaukowe oraz warsztaty wykonania ozdób. Mieliśmy możliwość zapoznania się z ekspozycją poświęconą stanowisku archeologicznemu oraz specjalnie przygotowaną wystawą czasową, nawiązującą do hasła przewodniego festynu.

  Była to doskonała okazja do integracji i świetnej zabawy.

  Agnieszka Krzywdzińska

 • SOLIDARNA SZKOŁA

  SOLIDARNA SZKOŁA

  W roku szkolnym 2018/2019 III LO będzie realizowało program Centrum Edukacji Obywatelskiej i Europejskiego Centrum Solidarności pt. „Solidarna Szkoła”. Jego głównym celem jest kształtowanie postaw solidarności i współodpowiedzialności oraz zaangażowanie społeczności szkolnej w działania na rzecz tych wartości, jak również edukacja na temat historii ruchu Solidarność.

  W semestrze zimowym będziemy realizowali ścieżkę Polska Niepodległa, w ramach, której podejmiemy działania związane z rolą kobiet od 1918 do 1989 roku. Chcemy się przyjrzeć się roli kobiet w działalności opozycyjnej w okresie PRL. Naszym zadaniem jest również włączenie idei solidarności do programu wychowawczego szkoły oraz działanie na rzecz potrzebujących w najbliższej okolicy.

  Agnieszka Krzywdzińska

 • KONKURS

  KONKURS

  Zapraszam uczniów do udziału w konkursie piosenki patriotycznej.

  Konkurs odbędzie się 08.11.18

  Warunkiem jest przygotowanie jednego utworu o tematyce patriotycznej (pieśń tradycyjna, współczesna lub autorska).

  Osoby zainteresowane ( soliści lub zespół) zgłoszą się do Pani Joanny Nowak (gab. 27).

  regulamin konkursu

 • NIE HEJTUJĘ

  NIE HEJTUJĘ - Obrazek 1

  Zapraszam uczniów do wzięcia udziału w konkursie plastycznym „NIE HEJTUJĘ -W CZASIE PODRÓŻUJĘ!”

  Prace mogą być wykonane dowolną techniką i możliwe są wszelkie formy ekspresji - praca plastyczna, praca pisemna, fotoreportaż itp. Każdy z uczestników może przekazać tylko jedną pracę. Czeka na Was nagroda rzeczowa o wartości do 1000 zł za zajęcie pierwszego miejsca.

  Prace opisane wg schematu przynosimy do 27.10 do gab. 27.

  regulamin konkursu

 • SALON MATURZYSTÓW 2018

  SALON MATURZYSTÓW 2018

  Uczniowie klas III w środę 12 września 2018 r. uczestniczyli w zorganizowanym na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim Salonie Maturzystów 2018. Nasi maturzyści wzięli udział w spotkaniach z ekspertami z Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży, którzy bardzo dokładnie omówili procedury maturalne, przedstawili wymagania egzaminacyjne oraz sposób oceniania arkuszy maturalnych. Młodzież otrzymała wiele cennych informacji na temat błędów popełnianych przez zdających egzamin dojrzałości w latach poprzednich, a także wskazówki, jak skutecznie przygotować się do matury, aby osiągnąć wysoki wynik. Każda klasa III uczestniczyła w spotkaniu na temat przedmiotów obowiązkowych (j. polski, j. obcy, matematyka – poziom podstawowy) oraz wybranych przedmiotów dodatkowych zdawanych na poziomie rozszerzonym. W przerwach między spotkaniami z ekspertami maturzyści mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną wyższych uczelni oraz opracowanymi przez wydawnictwa edukacyjne materiałami pomocnymi w przygotowaniu do egzaminu maturalnego.

 • WIELORZECZE W III LO

  WIELORZECZE W III LO

  Już w najbliższy piątek odbędą się w naszej szkole warsztaty literackie w ramach VI Festiwalu Literatury Wielorzecze. Uczniowie klasy II b spotkają się z Anną Nawrocką. Z niecierpliwością czekamy na relację z warsztatów.

  (większy plakat w galerii zdjęć )

 • KL TREBLINKA

  KL TREBLINKA - Obrazek 1

  KL Treblinka

   ,, Kiedy słucham opowiadań z Treblinki, coś zaczyna dusić i dławić moje serce''

                                                                                                                                              Emanuel Ringelblum

  Wyjazd naukowy do KL Treblinka był drugim etapem projektu historycznego ,, Wrzesień miesiącem pamięci narodowej'' w ramach akcji ,, wychowanie ku wartościom''. Został zrealizowany dzięki współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej, oddziałem w Gdańsku. Jeszcze w czerwcu 2018 r. otrzymaliśmy propozycję wyjazdu do dalekiej Treblinki wraz z uczniami gdańskiego XVIII Liceum,, Conradinum''. Z naszej szkoły zakwalifikowano 30 uczniów z kl. 2a,c,3a wraz z nauczycielami Panią M. Babraj, A. Krzywdzińską i T. Rakowską. Z XVIII LO pojechało 17 uczniów i 2 opiekunów. Z ramienia gdańskiego IPN edukatorzy Pan K. Drażba Naczelnik IPN o/Gdańsk, B. Januszewski i Pani K. Underwood.

  14 września 2018 r. autokarem udaliśmy się do oddalonej o ok. 300 km. Treblinki. Podczas drogi Pan B. Januszewski i Pani K. Underwood zapoznali nas z historią Holocaustu oraz niemiecką machiną zbrodni, w którą wpisana jest Treblinka. W trakcie prelekcji obejrzeliśmy serię filmów i zdjęć archiwalnych poświęconych niemieckiej polityce zagłady podczas II wojny światowej. Po przyjeździe zwiedziliśmy skromne muzeum a następnie udaliśmy się na teren obozu aby oddać hołd pomordowanym. Duże, niezatarte wrażenie zrobiły na nas głazy z napisem miejscowości skąd przywożeni byli więźniowie – Warszawa, Białystok, Wilno, Baranowicze... nie było im końca. Zapaliliśmy symboliczne znicze pod głównym pomnikiem, stojąc w ciszy i zadumie. Liczba ofiar Treblinki sięgnęła prawdopodobnie ok. 800 tys. osób. Był to największy obóz zagłady, drugi po Auschwitz-Birkenau w okupowanej przez Niemców Europie.

  Następnie wzięliśmy udział w warsztatach, traktujących o Polakach ratujących Żydów od zagłady, J. Karskim, I. Sendlerowej czy prof. W. Bartoszewskim nagrodzonymi medalem ,,Sprawiedliwy wśród Narodów Świata''. Po wyczerpującej sesji naukowej udaliśmy się w drogę powrotną. Był przystanek na regeneracyjny posiłek w Ostrowi Mazowieckiej.

  Całkowity koszt wyjazdu naukowego poniósł IPN o/ Gdańsk.

  Dziękujemy za lekcję wychowania patriotycznego. Chwała Bohaterom !

  T. Rakowska nauczyciel historii, inicjatorka wyjazdu.

  KL TREBLINKA - Obrazek 2   

   

 • DYWIZJON 303. HISTORIA PRAWDZIWA

  DYWIZJON 303. HISTORIA PRAWDZIWA

  Projekt historyczny ,,Wrzesień miesiącem pamięci narodowej'' nawiązuje do głównych celów realizowanych przez nasze liceum w roku szkolnym 2018/19, wychowanie ku wartościom.

  Grupa 35 uczniów z klas I-III wraz z nauczycielami Panem T. Stężałą i Panią T. Rakowską postanowiła w kinie Światowid obejrzeć film poświęcony bohaterskim pilotom z dywizjonu 303. To prawdziwa historia polskich asów przestworzy, oparta na słynnej powieści Arkadego Fiedlera. Polscy lotnicy, początkowo niedoceniani i wyśmiewani, stają się legendą. W ramach Królewskich Sił Powietrznych Wielkiej Brytanii (RAF-u) tworzą elitarną jednostkę - Dywizjon 303, który nie ma sobie równych. W czasach, gdy każdy dzień mógł być ostatnim, nie wahali się stanąć do walki z niemieckim okupantem. Podczas Bitwy o Anglię ich brawura, odwaga i heroizm walk nad niebem brytyjskim nie miały sobie równych. Ich ponadprzeciętne umiejętności, ewolucje powietrzne na granicy szaleństwa i niezwykły patriotyzm mogą być przykładem dla kolejnych pokoleń Polaków i uczą czym jest prawdziwe bohaterstwo.

  Cześć i chwała Bohaterom! Dziękujemy

   

   

 • POCZYTAJ MI „PRZEDWIOŚNIE”…

  POCZYTAJ MI „PRZEDWIOŚNIE”…

  „Był pierwszy dzień przedwiośnia. (…) Tego dnia właśnie od Nowego Światu, przez plac Trzech Krzyżów ciągnęła wielka manifestacja robotnicza w stronę Belwederu. (…) W pierwszym szeregu znacznego tłumu szli ująwszy się pod ręce ideowi przedstawiciele, między innymi Lulek i Baryka.” Ten moment z książki starali się odtworzyć uczniowie i nauczyciele III Liceum Ogólnokształcącego wraz z zaproszonymi gośćmi.

   

  Dnia 8 września 2018 roku w sobotnie przedpołudnie spod Bramy Targowej wyruszył pochód robotników, na czele którego stanął Cezary Baryka. W rolę głównego bohatera wcielił się uczeń klasy 3a, WojciechWojtyna, który czytał fragmenty powieści Stefana Żeromskiego. W tłumie robotniczym można było dostrzec między innymi Prezydenta Miasta Elbląga pana Witolda Wróblewskiego, Dyrektor Departamentu Edukacji i Sportu panią Małgorzatę Sowicką, Kierownik Referatu Edukacji panią Jolantę Leśniewską, dyrektorów i uczniów elbląskich szkół.Po dotarciu pod Ratusz Staromiejski pochód podzielił się na dwie grupy.

  W sali koncertowej Ratusza w części oficjalnej wzięli udział przedstawiciele władz miasta, dyrektorzy, nauczycieleoraz delegacje uczniów. Zaproszonych gości w imieniu Prezydenta Miasta Elbląga powitała dyrektor III Liceum Ogólnokształcącegopani Beata Orzech.

  Elbląskie „Narodowe Czytanie” rozpoczął pan Prezydent wraz z panią Dyrektor Departamentu. Fragmenty powieści przeczytały też panie Małgorzata Adamska, kierownik filii Biblioteki Elbląskiej dla dzieci i młodzieży „Bulaj”, Beata Przewłocka i Irena Adamiak, aktorki Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Sewruka oraz przedstawiciele Młodzieżowego Domu Kultury.W ogólnopolskiej akcji wzięli również udział dyrektorzy oraz uczniowieszkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. W tej części jako pierwsi wystąpili przedstawiciele III Liceum: pani dyrektor Beata Orzech oraz Jakub Wojtaszek, uczeń klasy 2a. Po zakończeniu części oficjalnej elblążanie mieli okazję otrzymać na swoim egzemplarzu „Przedwiośnia”odcisk pieczęci upamiętniającej tegoroczną akcję.

  W tym samym czasie uczniowie III Liceum zorganizowali akcje happeningowe. Grupy licealistów spacerowały po Starym Mieście oraz w okolicach Placu Słowiańskiego i ulicy 1 Maja, czytając fragmenty powieści oraz zachęcając do wspólnego czytania napotkanych elblążan. Podobne happeningi odbyły się również w tramwajach.Działania uczniów spotkały się z przychylnym przyjęciem mieszkańców.

  Dziękujemy wszystkim za aktywny udział w ogólnopolskiej akcji „Narodowe Czytanie”!

  (kliknj zdjęcie, aby przejść do pełnej galerii)

  POCZYTAJ MI „PRZEDWIOŚNIE”… - Obrazek 1

   

 • NARODOWE CZYTANIE

  NARODOWE CZYTANIE - Obrazek 1

  W najbliższą sobotę 8 września 2018 roku w całej Polsce odbędzie się finał akcji „Narodowe Czytanie”, której patronuje Prezydent RP. W setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości para prezydencka zaproponowała do czytania „PrzedwiośnieStefana Żeromskiego.

  W ogólnopolskie działania włącza się również społeczność naszego miasta.Patronat nad akcją objął Prezydent Miasta Elbląga Witold Wróblewski, a koordynatorem przedsięwzięcia zostało III Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II.

  Dnia 8 września o godzinie 10.30 planowany jest przemarsz uczniów, nauczycieli oraz elblążan przez Stare Miasto. Tłum robotników pod przewodnictwem powieściowego Cezarego Baryki wyruszy spod Bramy Targowej i uda się do Ratusza Staromiejskiego. Rozpocznie się tam część oficjalna, w której weźmie udział Prezydent Miasta Elbląga Witold Wróblewski, przedstawiciele różnych instytucji, dyrektorzy elbląskich szkół oraz delegacje uczniów. Uczestnicy przeczytają fragmenty powieści Żeromskiego.

  W tym czasie na Starym Mieście i w jego okolicach odbędą się akcje happeningowe związane z promocją czytelnictwa. Będzie również możliwość wysłuchania fragmentów lektury w komunikacji miejskiej.

  Elblążanie, którzy tego dnia odwiedzą Stare Miasto, i przyniosą do Ratuszaswój egzemplarz „Przedwiośnia”, otrzymają pamiątkową pieczątkę.

  Zapraszamy wszystkich mieszkańców Elbląga i okolic do włączenia się w ogólnopolską akcję!

  NARODOWE CZYTANIE - Obrazek 2

 • NOWY ROK SZKOLNY W III LO

  NOWY ROK SZKOLNY W III LO - Obrazek 1

  Dnia 3 września 2018 roku o godzinie 9.00 w naszej szkole odbyła się uroczysta inauguracja nowego roku szkolnego z udziałem dwóch pocztów sztandarowych: liceum i gimnazjum. Wspólną naukę na ulicy Browarnej rozpoczęło 318 uczniów liceum oraz 80 uczniów klas trzecich gimnazjum.

  Grono licealistów powiększyło się o uczniów czterech nowych klas:

  1a – klasa dyplomatyczno-prawna (wychowawca: p. Katarzyna Maciesza)

  1b – klasa psychologiczno-medialna (wychowawca: p. Agnieszka Krzywdzińska)

  1c – klasa medyczno-przyrodnicza (wychowawca: p. Ewa Piwcewicz)

  1d – klasa politechniczno-informatyczna (wychowawca: p. Aleksandra Maciejewska)

   

  Wszystkich uczniów oraz nauczycieli powitała w nowym budynku pani dyrektor Beata Orzech. Na uroczystym apelu obecna była Pani Dyrektor Departamentu Edukacji i Sportu Małgorzata Sowicka, która wygłosiła krótkie przemówienie oraz odczytała list Prezydenta Miasta Elbląga Witolda Wróblewskiego.

   

  Wszystkim uczniom życzymy sukcesów!

  NOWY ROK SZKOLNY W III LO - Obrazek 2     NOWY ROK SZKOLNY W III LO - Obrazek 3

  NOWY ROK SZKOLNY W III LO - Obrazek 4     

 • ERASMUS +

  ERASMUS +

  ERASMUS+. III LO nie zwalnia tempa.

  Z przyjemnością przekazujemy uczniom i rodzicom doskonałą wiadomość dotyczącą  naszej współpracy ze szkołami europejskimi.

  Szkoła kolejny raz otrzymała grant finansowy i od 1 września 2018 do 31 sierpnia 2020 będzie współpracowała z 4 szkołami z Unii Europejskiej.

  Nowy projekt nazywa się: Cultural heritage and building cultural competence.

  Jest on adresowany przede wszystkim do uczniów klas pierwszych, którzy lubią podejmować wyzwania, są pracowici i wytrwali w działaniu, nieźli z języka angielskiego i lubią nowoczesne technologia a także biblioteki, wymianę poglądów i wspólne działania.

  Przewidywane są następujące spotkania:

  • styczeń 2019 – Schaerding (Austria) - “Different languages and different worlds”, comparing appearance and reality, concepts and notions,
  • marzec 2019 – Ronneby (Szwecja) – Cultural environment
  • listopad 2019 – Bilbao (Kraj Basków)  - Categorizing cultures by handling cultural categories at cross centuries, liner active and multi active cultures, reactive cultures and intercategory comparisons.
  • luty 2020 – Elbląg - Bridging the communication gap by the use of language and comunication patterns
  • kwiecień 2020 – Breukelen (Niderlandy) - Building horizons and getting to know each other by comparing the findings of the five participating countries.
  • czerwiec 2020 – Bruksela /Strasbourg - Presenting the results of the project international

  Koordynatorem projektu jest Tomasz Stężała, a wspiera go Aleksandra Trochimczuk.

  Informacje na temat spotkań organizacyjnych zamieścimy w późniejszym terminie.

   

 • JUŻ WAKACJE!

  JUŻ WAKACJE!

  22 czerwca 2018 r. uczniowie III LO po raz ostatni odebrali swoje świadectwa w budynku szkoły przy ul. Saperów 14 F. W czasie uroczystości zakończenia roku szkolnego nagrody dyrektora otrzymali wybitni uczniowie, sportowcy, działacze szkolnego wolontariatu i osoby szczególnie zasłużone dla społeczności III LO. Wśród wyróżnionych asów w nauce najwyższe wyniki uzyskali: Kamila Moch z kl.  Ic - 5,80, Ewelina Jureko z kl. Ic - 5,73, Maksymilian Terebus z kl. IId – 5,63. W rankingu klas najwyższe miejsca zajęły: IIc 4,37, Ic  4,22, IIa 4,15. Najlepszą frekwencję miała klasa II d – 88,35%, natomiast niemal 100% obecnością na zajęciach w tym roku szkolnym wykazały się: Marlena Wójcik z IIIc oraz Joanna Hinc z IIb. Następnie młodzież w swoich gabinetach spotkała się z wychowawcą, otrzymała świadectwa i przedwakacyjne przestrogi dotyczące bezpiecznego wypoczynku.

  Życzymy wszystkim wspaniałych wakacyjnych przygód, wrażeń, nowych doświadczeń i radosnego powrotu do szkoły, która swoje podwoje otworzy przed uczniami w nowej siedzibie przy ul. Browarnej 1.

Aktualności

Kontakt

 • III Liceum Ogólnokształcące w Elblągu
  82-300 Elbląg
  ul. Browarna 1
 • 55 625 89 20

Galeria zdjęć