Menu

 • WARSZTATY W MUZEUM STUTTHOF W SZTUTOWIE

  WARSZTATY W MUZEUM STUTTHOF W SZTUTOWIE - Obrazek 1
  We wtorek (23 października) klasa Ib wraz z wychowawcą oraz naszymi gośćmi ze Szwecji - Hanną Johansson i Evą Carlström, wzięła udział w warsztacie Droga więźnia w Muzeum Stutthof w Sztutowie.

  Wizyta w miejscu pamięci - byłym niemieckim obozie koncentracyjnym to ważny wychowawczo element edukacji młodych ludzi. Dorastają kolejne pokolenia, odchodzą od nas świadkowie tych wydarzeń, jednak misja związana z nauką z historii i ostrzeżeniem wyrażanym w autentycznym miejscu są wciąż aktualne. Świat i ludzie się zmieniają, jednak wartości, o jakich możemy porozmawiać w czasie pobytu w Muzeum Stutthof są stałe i uniwersalne. Był to temat trudny: o cierpieniu, tęsknocie, bólu, rozłące czy wreszcie śmierci jednakże pamięć o tym Miejscu i jego Ofiarach zobowiązuje.

  Podczas wizyty zadaliśmy sobie pytania: Kto i dlaczego mógł trafić do obozu? Gdzie zaczynała się i gdzie kończyła droga więźnia? Co widzieli nowo przybyli do obozu? Jak życie weryfikowało wizję z rzeczywistością? Jakie były warunki życia obozowego? Czy w codziennym obozowym życiu był czas na ideały i przyjaźń? Do czego zdolny jest człowiek w obliczu zagrożenia i co gotów jest zrobić dla ratowania życia? Czy nadzieja umiera ostatnia?

 • JOB SHADOWING

  JOB SHADOWING - Obrazek 1
  W mijającym tygodniu (22-26 października) gościliśmy w naszej szkole Hannę Johansson i Evę Carlström - dwie nauczycielki wiedzy o społeczeństwie (Social Science) z Gymnasieskolan Knut Hahn w Ronneby (Szwecja).

  Panie miały możliwość zapoznania się z funkcjonowaniem naszej szkoły i uczestniczyły w wielu lekcjach przygotowanych specjalnie na tą okazję przez naszych nauczycieli. Również uczniowie III LO zaangażowali się poprzez przygotowanie wystąpień i prezentacji na temat Polski, Polaków, naszej historii oraz przeszłości miasta, a także wspaniałego, polskiego poczęstunku dla naszych gości. Hanna i Eva opowiedziały również o funkcjonowaniu ich szkoły, imigrantach oraz przeprowadziły bardzo ciekawą dyskusję.

  Obserwacja lekcji przez naszych gości została uzupełniona o liczne wycieczki: wspólnie uczestniczyliśmy w warsztatach Droga więźnia prowadzonych przez Muzeum Stutthof w Sztutowie, poznaliśmy funkcjonowanie Sądu Okręgowego w Elblągu, spacerowaliśmy po Starym Mieście oraz zwiedziliśmy Muzeum Archeologiczno-Historyczne oraz Galerię EL.

  Agnieszka Krzywdzińska

 • WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO 2018

  WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO 2018 - Obrazek 1

  W wyborach do Rady Samorządu Uczniowskiego, które odbyły się w naszej szkole w środę  w dniu 17 października 2018 roku wzięło udział aż 95 % społeczności szkolnej!

  Zdecydowaną większością głosów wygrał Dominik Godlewski (klasa 2A), pełniący od tej pory funkcję Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. W działaniach wspierać go będzie dwóch przedstawicieli Liceum: Norbert Pacewicz (klasa 1B) i Marcela Ozga-Zajło (klasa 3C) oraz reprezentant Gimnazjum Kacper Rosiak. Wśród kandydujących do Rady byli również: Zuzanna Inczewska (klasa 1A) oraz Karol Przybysz (klasa 1C). Wybory poprzedziła kampania, w czasie której każdy z kandydatów mógł zaprezentować swój program.

  Wszystkim uczestnikom wyborów serdecznie gratulujemy, bo każdy z NICH jest wygrany! Uczniowie i nauczyciele III LO oraz Gimnazjum nr 9 pokazali też, czym jest prawdziwa demokracja i obywatelska postawa.

  galeria (kliknij zdjęcie)

  WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO 2018 - Obrazek 2

 • WIZYTA KLASY IC W ZUO

  WIZYTA KLASY IC W ZUO - Obrazek 1
  Dnia 25 października 2018 roku uczniowie klasy Ic wraz z wychowawcą - panią Ewą Piwcewicz i panią Dorotą Krubą gościli w Zakładzie Utylizacji Odpadów w Elblągu. Zajęcia przeprowadzone przez pracowników ZUO składały się z dwóch części:  warsztatów ekologicznych dotyczących utylizacji, selektywnej zbiórki i recyklingu  odpadów oraz prelekcji  dotyczącej perspektyw pracy po ukończeniu studiów związanych z ochroną środowiska.

  Ważnym punktem programu było zwiedzanie  zakładu, podczas którego, pomimo niesprzyjającej pogody, udało się zobaczyć kopiec bioenergetyczny, sortownię, kompostownię, magazyn odpadów niebezpiecznych, plac odpadów budowlanych i wielkogabarytowych, składowisko odpadów. Jesteśmy przekonani, że praktyczna wiedza na temat możliwości i sposobów wykorzystania odpadów wpłynie na nasze nawyki segregacji śmieci.

 • Z PIEŚNIĄ NA USTACH DLA NIEPODLEGŁEJ

  Z PIEŚNIĄ NA USTACH DLA NIEPODLEGŁEJ - Obrazek 1

  Wyniki konkursu

  24 października 2018 r. w ZPSM w Elblągu odbył się konkurs piosenki niepodległościowej. Był to czwarty i zarazem ostatni z komponentów projektu ,, Młodzież wierna tradycjom niepodległości''.

  Jury przyznało następujące nagrody:

  I miejsce       Otylia Wojtaś z kl. V ZPSM w Elblągu

  II miejsce       Zespół  ,,FSP'' z ZPSM w Elblągu

  III miejsce      Magdalena Leszczyńska z ZPSM w Elblągu

  Wyróżnienia

  Zespół Crazy Band z SP 18 w Elblągu

  Agata Sawka ZSTI w Elblągu

  Aleksandra Ptak z III LO w Elblągu

  Dziękujemy uczestnikom i nauczycielom, którzy przygotowali uczniów do konkursu: Pani Joannie Kuchcie, Ewie Skorupskiej, Marcie Drózda-Kulkowskiej, Renacie Antosik, Aleksandrze Iwanickiej.

  Rozdanie nagród i dyplomów odbędzie się podczas uroczystej Gali, 07 listopada 2018 r. w Kinie Światowid w Elblągu. Serdecznie zapraszamy.

  Organizatorzy

   

 • PROJEKT PATRIOTYCZNO-EDUKACYJNY ,,MŁODZIEŻ WIERNA TRADYCJOM NIEPODLEGŁOŚCI''

  PROJEKT PATRIOTYCZNO-EDUKACYJNY ,,MŁODZIEŻ WIERNA TRADYCJOM NIEPODLEGŁOŚCI'' - Obrazek 1

  Miło nam poinformować, że ostatni komponent projektu pt. ,,Z pieśnią na ustach dla Niepodległej'' odbędzie się 24 października 2018 r. o godz. 15.00 w sali reprezentacyjnej Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu. Zapraszamy uczniów szkół podstawowych, klas gimnazjalnych i średnich zgłoszonych przez opiekunów i nauczycieli, na konkurs pieśni patriotycznych.

   T. Rakowska

 • MARSZ ZDROWIA

  MARSZ ZDROWIA - Obrazek 1

  Zagłosuj na najlepsze hasło Marszu Zdrowia w konkursie internetowym info. elblag.pl i wesprzyj uczniów naszej szkoły !

  Zachęcamy do udziału w głosowaniu na najlepsze hasło Marszu Zdrowia, propagujące   profilaktykę  chorób nowotworowych i zdrowy styl życia.

  W konkursie na stronie https://www.info.elblag.pl/apps/haslo/  uczestniczą prace plastyczne uczniów naszej szkoły. Dziękujemy za wsparcie.

  Ewa Piwcewicz

 • CERTYFIKAT UCZESTNICTWA W PROJEKCIE 100 DĘBÓW PAMIĘCI BOHATERÓW NIEPODLEGŁEJ

  Nasze Liceum otrzymało Certyfikat uczestnictwa w projekcie:

  ,,100 Dębów Pamięci Bohaterów Niepodległej''.

  Z okazji 100.Lecia Niepodległej Ojczyzny posadzimy pamiątkowy dąb ku czci Pierwszego Ułana II  Rzeczypospolitej Płk. Zygmunta Beliny- Prażmowskiego.

  CERTYFIKAT UCZESTNICTWA W PROJEKCIE 100 DĘBÓW PAMIĘCI BOHATERÓW NIEPODLEGŁEJ - Obrazek 1    

  CERTYFIKAT UCZESTNICTWA W PROJEKCIE 100 DĘBÓW PAMIĘCI BOHATERÓW NIEPODLEGŁEJ - Obrazek 2        

          Ordery i odznaczenia

  Władysław Zygmunt Belina-Prażmowski (ur. 3 maja 1888 r. , zm. 13 października 1938 r.) – pułkownik kawalerii Wojska Polskiego, urzędnik samorządowy II Rzeczypospolitej, Kawaler Orderu Virtuti Militari. W historiografii polskiej określany mianem pierwszego ułana II Rzeczypospolitej, legionista, twórca kawalerii, uczestnik walk o niepodległość Polski i wojny polsko-bolszewickiej, prezydent Krakowa i wojewoda lwowski.

  Urodził się 3 maja 1888 roku w Ruszkowcu pod Opatowem, w rodzinie ziemiańskiej. Od lat młodzieńczych Władysław Prażmowski wychowywany był w duchu walk o niepodległość przez matkę Bronisławę i ojca Hipolita – powstańca styczniowego. Ukończył gimnazjum  w Radomiu, następnie w Warszawie, gdzie zdał maturę w 1908. Od tego roku studiował na Politechnice Lwowskiej, po czym w 1912 przeniósł się na Akademię Górniczą w Loeben.

  Od 1909 był członkiem Związku Walki Czynnej, uzyskując stopień oficerski chorążego oraz należał do Związku Strzeleckiego. W 1911r. roku awansował na porucznika. Tworzył oddziały Związku podczas pobytu we Francji, Belgii i Szwajcarii. W 1913 r. został zastępcą komendanta Okręgu Krakowskiego ZWC.  2 sierpnia 1914 r. objął dowództwo siedmioosobowego patrolu, który w nocy dnia następnego wkroczył do zaboru rosyjskiego. Ten sam patrol, już w mundurach, konno i uzbrojony, ponownie przeszedł 6 sierpnia kordon graniczny i stoczył bezkrwawą potyczkę z rosyjskimi policjantami stając się tym samym pierwszym oddziałem kawalerii legionowej (tzw. ,,Siódemka Beliny''). 13 sierpnia 1914 r. stworzył pierwszy szwadron kawalerii w sile 140 ludzi. Awansował na rotmistrza w maju 1915 r. W latach 1914–1917 był oficerem Legionów Polskich, organizatorem i dowódcą 1 pułku ułanów Legionów Polskich  tzw. „beliniaków”. Na jego czele przeszedł cały szlak bojowy Legionów. W styczniu 1917 mianowany majorem, a w grudniu 1918 r. awansował na podpułkownika. Po zakończeniu I wojny światowej pozostał w Wojsku Polskim. Był organizatorem i dowódcą 1 Brygady Kawalerii, na której czele stoczył wiele bitew na wojnie z Ukraińcami i bolszewikami. Sławny ze zdobycia Wilna w kwietniu 1919r. 7 maja 1919 roku został awansowany na pułkownika z dniem 1 maja 1919 roku. Dowodził Grupą Kawalerii w 1920 r. Po 10 września 1920 r. został mianowany dowódcą 209 Pułku Ułanów Podkarpackich. Później został zweryfikowany w stopniu pułkownika ze starszeństwem. W rezerwie został przydzielony do 1 Pułku szwoleżerów Józefa Piłsudskiego w Warszawie. W 1929 roku zamieszkał w Krakowie. Był tam prezesem Oddziału Krakowskiego Związku Legionistów. Po wystąpieniu z wojska od 16 lipca 1931 do 1933, pełnił funkcję Prezydenta Krakowa. Następnie pełnił stanowisko wojewody lwowskiego. W lutym 1936 otrzymał honorowe obywatelstwo Łańcuta oraz wszystkich miejscowości powiatu  ,,,za zasługi w walce o niepodległość Polski''. Zmarł 13 października 1938 r. na atak serca. Uroczystości pogrzebowe w Krakowie stały się wielką manifestacją patriotyczną porównywalną w swych rozmiarach do tych po śmierci Marszałka Piłsudskiego .Został pochowany 20 października 1938 r. na cmentarzu Rakowickim w Krakowie, w kwaterze 69.

  CERTYFIKAT

 • SIATKÓWKA DZIEWCZĄT

  SIATKÓWKA DZIEWCZĄT - Obrazek 1

  Siatkówka dziewcząt zawitała w nasze progi w dniu 23 października 2018 r. To już kolejny turniej Licealiady, którego byliśmy współorganizatorami. Można było zaobserwować znaczną różnicę poziomu umiejętności indywidualnych i zespołowych podczas zawodów. Oglądaliśmy mecze wyrównane i te z dużą przewagą jednego zespołu. Tak to jest w sporcie.

  Nasz zespół rozegrał dwa spotkania i na drugim miejscu dziewczyny zakończyły rywalizację uzyskując awans do kolejnego etapu rozgrywek. W składzie naszej reprezentacji zaprezentowały się: Weronika Długołęcka, Weronika Cichocka, Aleksandra Majewska, Gabriela Mirecka, Aleksandra Wolowska, Martyna Mierkowska, Kamila Skowrońska, Kinga Dzienisz, Alicja Olkowska, Aleksandra Zając. Gratulacje dziewczyny!

  Bardzo cieszy awans, ale przed naszym żeńskim zespołem kolejne trudne zadanie, trzeba grać o finał turnieju.

 • UDANY POCZĄTEK TURNIEJU KOSZYKÓWKI DZIEWCZĄT

  UDANY POCZĄTEK TURNIEJU KOSZYKÓWKI DZIEWCZĄT - Obrazek 1

  Koszykówka dziewcząt to kolejna dyscyplina, która zainaugurowała rozgrywki w tegorocznej Licealiadzie

  Rozgrywki grupowe koszykówki dziewcząt odbyły się 22 października 2018r w hali naszego liceum. Do rywalizacji przystąpiły cztery zespoły. Rywalizacja prowadzona była w dwóch grupach. Nasza damska reprezentacja wygrała mecz z drużyną Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących 36:17. Zaplanowany drugi mecz z Zespołem Szkół Mechanicznych, który nie stawił się na rozgrywki, nasz zespół wygrał walkowerem. W takiej sytuacji dziewczęta w składzie: Natalia Filarska, Agata Kowalewska, Karolina Depka, Marcela Ozga-Zajło, Aleksandra Jabłonka, Patrycja Kinder, Kamila Moch, Aleksandra Pawłow, Patrycja Mielnik i Julia Boniecka, awansowały do dalszych rozgrywek zajmując pierwsze miejsce w grupie.

  Gratulacje!!!

 • ZAJĘCIA WARSZTATOWE

  ZAJĘCIA WARSZTATOWE - Obrazek 1

  Uczniowie klasy IIa i Ib przekonali się, że warto czasami opuścić szkolne ławki, aby poszerzyć swoją wiedzę :)

  W poniedziałek, 15 października 2018 roku, klasa IIa wraz z wychowawczynią p. Katarzyną Rutą uczestniczyła w zajęciach warsztatowych pt. „Zabawy ze słowem”. Zajęcia zostały zorganizowane w Warmińsko-Mazurskiej Bibliotece Pedagogicznej, a prowadzone były przez p. Magdalenę Kobylińską. Uczniowie po raz kolejny mieli okazję zintegrować się ze sobą, poszerzali też swoje słownictwo, wielokrotnie „łamali głowę”, aby rozwiązać różnorodne zagadki. Śmiechu było co niemiara, zwłaszcza wtedy, gdy za sprawą groźnego lamparta powstawały zaskakujące historie.

  Ucztę dla ducha mieli uczniowie dwóch klas humanistycznych 1b i 2a, którzy 17 października 2018 roku uczestniczyli w edukacji filmowej realizowanej w ramach programu „Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej”. Tegoroczny cykl poświęcony jest analizie filmu. Uczestnicy zajęć wysłuchaliwykładu, który wprowadził ich w świat filmu „Twój Vincent”, a następnie obejrzeli animację w reżyserii Doroty Kobieli i Hugh Welchmana oraz wzięli udział w dyskusji.Tematem przewodnim październikowych zajęć była „Innowacja formy”.

 • MARSZ ZDROWIA 2018

  MARSZ ZDROWIA 2018 - Obrazek 1

  W sobotę,  13.października 2018 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Marszu Zdrowia organizowanym przez Elbląskie Stowarzyszenie Amazonek. Przedstawiciele klas: Ic, IIc liceum oraz III a i III c gimnazjum  przeszli w różowym korowodzie ulicami naszego miasta, propagując zdrowy styl życia oraz profilaktykę chorób nowotworowych a szczególnie rolę  badań we wczesnym wykrywaniu raka piersi.

  Uczniowie przygotowali hasła propagujące ideę marszu. Konkurs na najlepsze hasło zostanie rozstrzygnięty za pośrednictwem specjalnej aplikacji na portalu społecznościowym facebook, gdzie odbędzie się głosowanie. Już dziś zachęcamy do oddania głosów na prace  naszych uczniów. Szczegóły konkursu  w następnym materiale. 

   Ewa Piwcewicz

  MARSZ ZDROWIA 2018 - Obrazek 2

 • AWANS SIATKARZY

  AWANS SIATKARZY - Obrazek 1

  W piątek 12 października 2018 r. został rozegrany turniej siatkówki chłopców. Nasza szkoła była współorganizatorem turnieju licealiady, w którym uczestniczyło sześć zespołów męskich. Zespoły były podzielone na dwie grupy. Gra we wszystkich spotkaniach była bardzo ambitna. O zwycięstwie decydowały szczegóły, nad którymi należy popracować. Poprawienie taktycznej precyzji gry będzie kluczowym elementem jak drużyna wypadnie podczas kolejnych etapów zawodów.

  Skład reprezentacji siatkówki chłopców III LO w Elblągu: Jakub Pańczuk, Bartosz Mysłowski, Bartosz Kucewicz, Wojciech Wojtyna, Bernard Czyż, Dominik Godlewski, Przemysław Orłowski, Michał Ząbek i Aleks Justyński.

  Nasza reprezentacja awansowała do kolejnej fazy turnieju zajmując w grupie drugie miejsce.

  WM.

 • GOLFOWE PRZYGODY 

  GOLFOWE PRZYGODY  - Obrazek 1
  Wczoraj 08.10.2018 r. uczniowie klasy 1d wzięli udział w wycieczce integracyjnej. Pod czujnym okiem p. Tomasza Stężały stawiali pierwsze kroki na polu golfowym, a później mierzyli się z zadaniami przygotowanymi specjalnie na tę okazję przez p. pedagog Aleksandrę Witkowską.     
                                   

 • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

  DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

  W związku z nadchodzącym Dniem Edukacji Narodowej zapraszamy wszystkich do udziału w ogólnomiejskiej akcji „Zamiast kwiatka – pomóż uchodźcom”.

  W dniach 12 i 15 października zorganizowana zostanie w naszej szkole zbiórka pieniędzy, które zostaną przekazane do Caritas Polska, a następnie przeznaczone na potrzeby uchodźców. W piątek (12 października) zorganizujemy kiermasz ciast, z którego dochód wesprze niniejszą akcję.

  Powyższa inicjatywa zrodziła się w wyniku uczestnictwa naszej szkoły w VI Elbląskim Forum Kulturoznawczym „Miejsca oporu. O kontr-kulturach kultury polskiej”, poświęconemu m.in. problematyce związanej z uchodźctwem.

  Zapraszamy do aktywnego włączenia się w akcję na rzecz uchodźców!

  „Pomagając innym, pomagasz sobie”

 • DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH W III LO

  DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH W III LO

  W dniu 3 października w ramach Dnia Języków Obcych swoje siły połączyły grupa języka niemieckiego i francuskiego z klas pierwszych. Uczniowie wspólnie uczestniczyli w lekcji, na której zmagali się z quizem wiedzy o Niemczech i Francji oraz poznawali zwroty codzienne w obu językach. Natomiast grupa ucząca się języka włoskiego w klasie I przygotowała materiały edukacyjne, które będą pomagać uczniom w utrwaleniu podstawowych zasad gramatycznych.

  W dniu 4 października dwie grupy konwersacyjne z klasy II a i gimnazjaliści musieli się wykazać znajomością idiomów w różnych językach obcych. Zwycięzcy zostali nagrodzeni ocenami i plusami za aktywność. Inne grupy z kolei działały twórczo w tworzeniu własnych limeryków w języku angielskim.

  Zajęcia zorganizowali: Ewa Romanowska, Dorota Kruba, Tomasz Stężała, Kamila Gitlin-Kutowska, Aleksandra Trochimczuk i Arkadiusz Trochimczuk.

  Galeria zdjęć

  DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH W III LO - Obrazek 1

 • MATEMATYCZNE OBCHODY JUBILEUSZU 100-LECIA NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI

  MATEMATYCZNE OBCHODY JUBILEUSZU 100-LECIA NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI - Obrazek 1

  W minionym tygodniu w naszej szkole odbył się I etap konkursu matematycznego „100 ZADAŃ NA 100 LAT NIEPODLEGŁEJ”. W I etapie uczniowie klas pierwszych i drugich rozwiązując 40 zadań testowych, doskonaląc sprawność matematyczną,  włączyli się w obchody pięknego jubileuszu naszej Ojczyzny. W II etapie wyłonione drużyny klasowe będą zmagać się z testami zawierającymi 50 zadań zamkniętych, a w ostatnim rozwiążą 10 otwartych.  Zwycięży drużyna, która uzyska największą liczbę punktów z II i III etapu łącznie. Podsumowanie konkursu i ogłoszenie wyników odbędzie się 12 listopada 2018 r. Powodzenia!

  (kliknj zdjęcie, aby przejść do pełnej galerii)

  MATEMATYCZNE OBCHODY JUBILEUSZU 100-LECIA NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI - Obrazek 2

 • „QUIDQUID DISCIS, TIBI DISCIS” („Czegokolwiek się uczysz, uczysz się dla siebie”)

  „QUIDQUID DISCIS, TIBI DISCIS” („Czegokolwiek się uczysz, uczysz się dla siebie”)

  Szkolny Konkurs Mitologiczny

  Chciałbyś stoczyć walkę z bogami olimpijskimi? A może wolisz zmierzyć się z herosem? Zgłoś się do pani Katarzyny Ruty i weź udział w Szkolnym Konkursie Mitologicznym! Czeka na Ciebie nagroda - może dostąpisz zaszczytu i wypijesz nektar oraz ambrozję na Olimpie :)

  Chronos odmierza czas! Ostateczny termin zgłoszenia się do konkursu: 10 października (środa).

 • WYBORY DO SAMORZĄDU

  WYBORY DO SAMORZĄDU - Obrazek 1

  W bieżącym roku szkolnym 2018/2019 wybieramy po raz pierwszy przewodniczącego Samorządu Szkolnego oraz jego 3 zastępców z klas 1-3 Liceum Ogólnokształcącego i 3 rocznika Gimnazjum. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do kandydowania. Zgłoszenia są przyjmowane od 3.10.2018 w bibliotece szkolnej - u Pani Babraj lub Karoliny Trochowskiej z klasy IIc. Osoby kandydujące zobowiązane są do przygotowania i zaprezentowania swojego programu na forum szkoły. Osoby, które czują że kandydowanie nie jest ich powołaniem, ale chcą mieć wpływ na rzeczywistość szkolną, zachęcamy do głosowania. Każdy głos jest ważny !
   

  Autoprezentacja poszczególnych kandydatów odbędzie się 15.10.2018 w godzinach 10:50-12:30 w Sali Gimnastycznej (5 minut na wystąpienie każdego kandydata).

   

  Wybory do samorządu odbędą się 17.10.2018 w godzinach 9:00-12:30 w bibliotece szkolnej.

   

  Uruchamiamy kampanię! kandydaci mogą promować się na terenie całej szkoły(korytarze, tablice). Formę można konsultować z organizatorami: Pani Babraj, Pani Joanna Nowak, Karolina Trochowska, Martyna Wileńska, Patrycja Kinder, Jeremi Zdunek, Daria Wójcik, Karolina Skórowska, Julia Nowińska, Karol Rutkowski, Jakub Kosiak, Piotr Dziewiątkowski, Aleksandra Jabłonka, Ola Pawłow.

 • "1OO POZDROWIEŃ NA 100- LECIE NIEPODLEGŁOŚCI"

  "1OO POZDROWIEŃ NA 100- LECIE NIEPODLEGŁOŚCI"

  W ramach realizacji ogólnopolskiego projektu uczniowie III LO wysłali do 100 szkół w Polsce kartki pocztowe z pozdrowieniami oraz informacjami dotyczącymi Elbląga. Pozostaje nam niecierpliwie czekać na listonosza :) Mamy nadzieję, że już niedługo przyniesie nam wieści z całej Polski. 

  A. M.

Aktualności

Kontakt

 • III Liceum Ogólnokształcące w Elblągu
  82-300 Elbląg
  ul. Browarna 1
 • 55 625 89 20

Galeria zdjęć