Menu

 • ERASMUS+ W AUSTRII

  ERASMUS+ W AUSTRII - Obrazek 1

  W dniach 14-18 stycznia czwórka uczniów naszej szkoły wzięła udział w wyjeździe edukacyjnym do Austrii w ramach programu „Cultural heritage”. Uczniowie brali udział w zajęciach edukacyjnych i kulturalnych oraz rozwijali swoje kompetencje językowe, gdyż językiem komunikacji w czasie pobytu był język angielski. Uczniowie, którzy wzięli udział w wyjeździe to: Zuzanna Mostowiec, Szymon Maciejko, Julia Kołodziejczyk i Leśniewska Maria – wszyscy z klas I. W czasie pobytu uczniowie mieszkali w rodzinach austriackich i poznawali lokalne zwyczaje i kulturę. Oprócz zajęć edukacyjnych był też czas na rozrywkę – wycieczka do Wiednia, do Passau, zwiedzanie Schaerding i inne atrakcje zorganizowane przez Szkołę goszczącą. Wszyscy wrócili zadowoleni, bogatsi w kolejne doświadczenia oraz umiejętności, głównie językowe.

  Opiekunami w trakcie wyjazdu byli Tomasz Stężała (koordynator projektu) oraz Aleksandra Trochimczuk (nauczyciel).

   

  Aleksandra Trochimczuk

   

  linki:

   

  ERASMUS+ W AUSTRII - Obrazek 2

   

   

 • DZIEŃ TOLERANCJI

  DZIEŃ TOLERANCJI - Obrazek 1

  Dnia 18 stycznia 2019 roku w III Liceum Ogólnokształcącym odbyły się obchody Dnia Tolerancji. Celem przedsięwzięcia była manifestacja miłości do drugiego człowieka, wzajemnego szacunku i zrozumienia.

  Samorząd Uczniowski zorganizował święto, dbając nawet o najmniejsze szczegóły. Początkiem uroczystości była parada, startująca z ostatniego piętra szkoły (w składzie: Julia Kordykiewicz, Zuzanna Inczewska, Julia Orłowska, Karolina Trochowska, Kacper Rosiak, Jakub Wojtaszek, Janek Banach, Antek Urbaniak, Norbert Pacewicz, Dominik Godlewski, Jakub Hofman i Karol Przybysz). Pochód rozpoczynał transparent z napisem "jestem taki, jaki się urodziłem", dookoła którego widniało słowo "tolerancja" w różnych językach. Tuż za hasłem przewodnim szli samorządowcy, którzy zachęcali innych do wspólnego świętowania oraz rozdawali balony. Kolumnę wieńczył kolejny transparent, który swoją treścią wyrażał sprzeciw przeciwko mowie nienawiści i hejtowi. Uczniowie chętnie wzięli udział w paradzie, tworząc ogromną grupę kroczącą w kierunku sali gimnastycznej.

  Hala ozdobiona była żółto-niebieskimi balonami. Na manifestujących czekali już artyści, którzy dali popis swoich umiejętności wokalnych, recytatorskich oraz oratorskich. Wraz z początkiem wydarzenia, w publiczność ruszyły sondażystki: Martyna Podlecka, Julia Kordykiewicz, Julia Orłowska i Zuzanna Inczewska, które swoje zadanie wykonywały przez większość uroczystości.  Karolina Trochowska, w roli prowadzącej, gładko „przeprowadziła” nas przez całą uroczystość oraz z szacunkiem zapowiadała kolejnych występujących.

  Głównym artystą był Jeremi Zdunek, śpiewając piosenki o tolerancji znanych wokalistów oraz prezentując autorski utwór "Don'tCry", przy którym cały samorząd podszedł do wokalisty, prezentując przyjaźń i wzajemne poszanowanie. Pomiędzy jego występami teksty o tolerancji mówili: Karol Przybysz, Liwia Milewska, Julia Orłowska, DobrusiaDamrath i Kuba Wojtaszek. Na koniec wszelakich występów głos zabrał przewodniczący Samorządu Uczniowskiego - Dominik Godlewski. Wyraził on ogromny smutek i żałobę, jakie odczuwamy w związku z tragiczną śmiercią Pawła Adamowicza. By uczcić jego pamięć, szkoła zarządziła minutę ciszy.

  Refleksję budziły końcowe wydarzenia podczas uroczystości. Utworem wieńczącym uroczystość był "Dziwny jest ten świat" (autorstwa Czesława Niemena), wykonany przez Aleksandrę Ptak. W pewnym momencie uczniowie wyjmowali latarki, robiąc las światełek - światełek nadziei. Wydawałoby się, że uroczystość skończy się wraz z pożegnaniem przez prowadzącą, jednak na koniec zaczęła rozbrzmiewać piosenka Dody "Nie daj się". W tym momencie stało się coś, czego nawet nauczyciele koordynujący całym wydarzeniem się nie spodziewali! Organizatorzy zaczęli radośnie tańczyć i śpiewać, wspólnie się przytulając i ciesząc się z przeprowadzonej uroczystości. W spontanicznym uniesieniu pozytywnych emocji, zaciągali na środek ludzi z publiczności gdzie wszyscy tańczyli.

  Technicznymi, którzy sprawnie panowali nad całą sytuacją byli Piotr Dziewiątkowski i Szymon Paluchowski.

  Nauczycielami koordynującymi całym wydarzeniem były Maja Babraj oraz Joanna Nowak - opiekunki Samorządu. 

  Uczniowie podkreślali swoje poszanowanie dla drugiego człowieka, nieważne kim by był - osobą starszą, obcokrajowcem, osobą innej orientacji seksualnej, odmiennej religii, czy innej rasy. Pokazali, że wszyscy wobec siebie jesteśmy równi i że wszyscy jesteśmy ponad wszelkimi podziałami - i że taki powinien być świat.

  Zuzanna Inczewska, członek SU

  DZIEŃ TOLERANCJI - Obrazek 2  DZIEŃ TOLERANCJI - Obrazek 3

 • PODSUMOWANIE I SEMESTRU

  PODSUMOWANIE I SEMESTRU - Obrazek 1

  I semestr roku szkolnego 2018/2019 został oficjalnie zamknięty. Teraz nadszedł czas na odpoczynek i zbieranie sił na kolejne miesiące nauki. Poniżej można zapoznać się z wynikami, jakie osiągnęli uczniowie liceum i gimnazjum.

  III Liceum Ogólnokształcące

  Wśród klas licealnych najwyższą średnią osiągnęła klasa Ic, której wynik – 4,40 zasługuje na duże uznanie. Kolejne miejsca na podium zajęły: klasa Ib4,19 i klasa IIa – 4,08.

   

  Średnia klas:

   

   

  Średnia klasy

   

  Średnia klasy

   

  Średnia klasy

  Ia

  3,91

  IIa

  4,08

   IIIa

  3,95

  Ib

  4,19

  IIb

  3,95

  IIIb

  3,90

  Ic

  4,40

  IIc

  4,05

  IIIc

  3,69

  Id

  3,81

  IId

  3,89

  IIId

  3,63

   

  Najlepszą uczennicą w liceum jest Karolina Szczepańska z klasy Ib z wynikiem 5,67. Wśród Asów znalazły się również uczennice klasy IIc: Kamila Moch – 5,55 i Ewelina Jureko – 5,45.

   

  W rankingu frekwencji wygrała klasa Ic z wynikiem95%. Za nią uplasowała się klasa Ib - 90 % oraz klasa Ia – 89,26%. Najwyższą frekwencję w szkole (100%) uzyskali następujący uczniowie:

  Natalia Szczerba i Bartosz Kurzawiński z klasy Ia,

  Karolina Szczepańska z klasy Ib,

  Karina Małkiewicz z Id,

  Julia Jarosz i Ewelina Jureko z IIc.

  Gratulacje!

   

   

  Frekwencja

  %

   

  Frekwencja

  %

   

  Frekwencja

  %

  Ia

  89,26

  IIa

  85

  IIIa

  85,56

  Ib

  90,19

  IIb

  85,64

  IIIb

  83,45

  Ic

  95

  IIc

  86,71

  IIIc

  85,46

  Id

  84,68

  IId

  88,27

  IIId

  87,05

   

  Gimnazjum nr 9

  Wśród klas gimnazjalnych najwyższy wynik uzyskała klasa IIIa – 3,64. Kolejne miejsca zajęły klasa IIIb ze średnią 3,52 i klasa IIIc z wynikiem 3,22.

  Najlepszą uczennicą jest Julia Otłowska z IIIa, której średnia wynosi5,56. Drugie miejsce zajęła Agata Bortnik – 5,00; a trzecie miejsce Natalia Kulik – 4,81.

  Frekwencja przedstawia się następująco:

  I miejsce         klasa IIIb – 86,71%

  II miejsce        klasa IIIa – 84,42%

  III miejsce       klasa IIIc – 83,97%

 • BEZPIECZEŃSTWO UCZNIÓW PODCZAS FERII ZIMOWYCH

  Listy  dotyczące przeciwdziałania dopalaczom i bezpieczeństwa uczniów podczas ferii zimowych

   

 • OGŁOSZENIE WYNIKÓW KONKURSU IPN GDAŃSK „ZAPAL ŚWIATŁO WOLNOŚCI”

  I miejsce dla uczniów  kl. 3 a

  OGŁOSZENIE WYNIKÓW KONKURSU IPN GDAŃSK „ZAPAL ŚWIATŁO WOLNOŚCI” - Obrazek 1

  IPN w Gdańsku 13 grudnia 2018 r. zachęcał wszystkich do uczestnictwa w akcji i konkursie  „Zapal Światło Wolności”. W wydarzeniu mógł wziąć udział każdy. W sumie napłynęło 15 prac oraz 23 fotografie. W naszym konkursie wzięły udział osoby w różnym wieku. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie oraz piękne, niekiedy bardzo osobiste i wzruszające opisy. Spośród autorów nadesłanych najciekawszych prac postanowiliśmy wybrać I, II, III miejsca (ex aequo) oraz wyróżnienia. Laureaci otrzymają od nas najnowszą grę edukacyjną IPN „Niepodległa” oraz atrakcyjne koszulki. Wszystkim serdecznie gratulujemy!

  I miejsce:  III LO im. Jana Pawła II w Elblągu

  K. Świniarski, A. Kowalewska, W. Wojtyna, P. Kamieniecka, J. Marzec, W. Długołęcka, P. Baranowska;

  II miejsce: Bogdan Barcikowski, Monika Dąbkowska;

  III miejsce: Zespół Szkół Specjalnych nr 2 w Gdańsku-Oliwie, Hanna Sheridan;

  Wyróżnienia: Barbara Szeląg, Dawid Kolanowski, Zespół Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu w Giżycku, Borys Szymański, Urszula Ramus-Piekielniak, Mieszko Chmielnik, Liceum Katolickie im. Jana Pawła II w Pelplinie;

  Nagroda pocieszenia: Mariusz Michalak, Szkoła Podstawowa nr 3 w Gdańsku.

  Pod tym linkiem znajdziecie Państwo wyniki konkursu:

 • MIEDZYSZKOLNE KOŁO PSYCHOLOGICZNE

  Już 16 stycznia 2019 r. w III LO odbędzie się pierwsze spotkanie Koła Psychologicznego dla uczniów z elbląskich szkół ponadgimnazjalnych.

  Zajęcia poprowadzą pracownicy naukowi i studenci Uniwersytetu SWPS w Sopocie.

  Jeśli jesteś zainteresowany zajęciami, wypełnij formularz zgłoszeniowy.

  Koło psychologiczne to cykliczne zajęcia skierowane do uczniów zainteresowanych psychologią. Podczas spotkań uczestnicy poznają podstawy współczesnej psychologii oraz szeroki zakres jej zastosowań. Młodzież uzyska wiedzę z różnych obszarów psychologii, a ponadto, w naturalny sposób będzie rozwijała umiejętność rozwiązywania konfliktów, komunikacji i nawiązywania relacji interpersonalnych.

   

 • SIATKÓWKA PONOWNIE NA PODIUM

  SIATKÓWKA PONOWNIE NA PODIUM - Obrazek 1

  Po dwóch latach przerwy damska siatkówka wstąpiła na podium. Podczas turnieju finałowego rozgrywanego w naszej hali sportowej szkolna drużyna dziewcząt z III Liceum ponownie stoczyła zacięty pojedynek z zespołem I LO w Elblągu. Zespoły grały już ze sobą w grupie eliminacyjnej, wówczas lepsze okazały się licealistki z „pierwszego ogólniaka” Mecz półfinałowy również był zacięty. Dziewczyny grały ambitnie, walczyły o każdy punkt i taka bojowa postawa przełożyła się na wygraną w tie breaku. Zespół licealistek III LO wygrał bardzo ważny mecz 2 : 1. Wygrana w meczu półfinałowym dała awans do ścisłego finału. Mecz finałowy z zespołem dziewcząt z drugiego liceum zakończył się przegraną i ostatecznie nasze dziewczyny stanęły na drugim stopniu podium tegorocznej licealiady.

  Mamy wspaniały siatkarski zespół dziewcząt, które posiadają wysokie indywidualne umiejętności, ale sztuką gry jest to, aby właśnie te indywidualności zagrały jako zespół. Udało się osiągnąć wysoki poziom zespołowości gry podczas turnieju finałowego, ale wiem, że nasze licealistki stać na więcej!

  Autorki sukcesu siatkówki żeńskiej trzeciego liceum: Weronika Długołęcka, Weronika Cichocka, Aleksandra Majewska, Gabriela Mirecka, Aleksandra Wolowska, Martyna Mierkowska, Kamila Skowrońska, Kinga Dzienisz, Alicja Olkowska, Natalia Nowakowska i Aleksandra Zając. Dla niektórych z Was, miłe panie, jest to ostatnie przeżycie w sporcie szkolnym.  Gratulacje dziewczyny!

  WM.

  SIATKÓWKA PONOWNIE NA PODIUM - Obrazek 2

 • SREBRO WYWALCZONE PRZEZ KOSZYKARKI

  SREBRO WYWALCZONE PRZEZ KOSZYKARKI - Obrazek 1

  Drużyna koszykówki żeńskiej uczestniczyła w turnieju finałowym, który rozegrany został w IV LO w Elblągu. Po meczu ćwierćfinałowym wygranym ze znaczną przewagą punktową nasza szkolna drużyna wylosowała gospodynie turnieju jako przeciwnika półfinałowego. Mecz o awans do strefy medalowej był bardzo emocjonujący. Gra wymagała dużej ruchliwości w walce o piłkę. Pomimo że nasz zespół dziewcząt był niższy to dysponował lepszym przygotowaniem technicznym. Właśnie umiejętności techniczne oraz dokładne rozgrywanie piłki pozwoliło koszykarkom z III LO uzyskać przewagę punktową i wygrać z gospodyniami turnieju. Wygrana dała zespołowi komfort psychiczny i w walce o pierwsze miejsce w turnieju z zespołem I LO w Elblągu utrzymywał się wyrównany wynik do czwartej kwarty. W ostatniej kwarcie zaznaczyła się przewaga rywalek i ostatecznie jest drugie miejsce. W koszykówce dziewcząt od kilku lat zawodniczki grają finały licealiady i stoją na podium.

  W tym roku odmłodzony zespół ze sportowym duchem grał w składzie: Izabela Wolińska, Patrycja Kinder, Kamila Moch, Martyna Jankowska, Patrycja Młynik, Natalia Filarska, Karolina Depka, Marcela Ozga –Zajło, Aleksandra Jabłonka, Aleksandra Pawłow.

  WM.

 • KOLEJNE GRUPY UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH NA WARSZTATACH W III LO

  KOLEJNE GRUPY UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH NA WARSZTATACH W III LO - Obrazek 1

  Tym razem na warsztaty z chemii i biologii przybyli uczniowie SP 21 (2 grupy), SP 19 i SP 4. Zajęcia odbyły się pomiędzy 6 a 12 grudnia. Podobnie jak w przypadku poprzednich grup, uczestnicy warsztatów mieli okazję wykonać wiele ciekawych i jednocześnie przydatnych w nauce doświadczeń chemicznych i biologicznych. Prowadzili obserwację i wyciągali wnioski z wykonywanych doświadczeń. Zajęcia odbyły się przy wsparciu technicznym uczniów klasy IIIc (profil medyczno-przyrodniczy). Trwały dwie jednostki lekcyjne, a na koniec uczniowie szkół podstawowych mogli zobaczyć doświadczenia pokazowe przygotowane przez uczniów III LO.

  galeria zdjęć

  KOLEJNE GRUPY UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH NA WARSZTATACH W III LO - Obrazek 2

 • KOSZYKARZE NA PODIUM

  KOSZYKARZE NA PODIUM - Obrazek 1

  Zmaganie licealne zespołów szkolnych w koszykówce zakończył turniej finałowy. Do finału awansowały cztery najlepsze zespoły z ćwierćfinałów a wśród nich nasz zespół koszykarzy. Sportowa ścieżka naszego zespołu przed turniejem finałowym to trzy pewnie wygrane spotkania. Zespół III LO podczas turnieju finałowego rozegrał jeszcze dwa bardzo ważne spotkania.

  Wejście do strefy medalowej nie było łatwe. Pierwsze spotkanie z ZSM chłopcy przegrali, ale jak się później okazało, drużyna mechaników wygrała licealiadę koszykówki chłopców. Mecz o trzecie miejsce do łatwych nie należy, gdyż każda z rywalizujących stron chce stanąć na podium. Koszykarze świetnie wywiązywali się z założeń taktycznych, co pozwoliło na stałą przewagę punktową podczas meczu z ZSG. Po ostatnim gwizdku kończącym spotkanie niezmiernie byli zadowoleni, gdyż na tablicy widniał wynik 26 : 18 dla naszego zespołu. Drugie spotkanie pokazało, że drużyna ma sportowy charakter i walczy do końca. Trzecie miejsce to na pewno ogromny sukces naszej szkolnej męskiej drużyny, choćby dlatego, że przez ostatnie kilka lat drużyna plasowała się na miejscu czwartym, co w gwarze sportowej oznacza: „pierwszy poza pudłem”.

  W reprezentacji szkoły zagrali: Dawid Stokłosiński, Kacper Baranowski, Przemysław Orłowski, Łukasz Chadaj, Michał Jargiło, Andrzej Futrega, Jakub Ochab, Gracjan Nowek, Michał Lisiewski. Do „boju” poprowadził zespół Przemysław Orłowski! Gratulacje panowie!

  WM.

  KOSZYKARZE NA PODIUM - Obrazek 2 KOSZYKARZE NA PODIUM - Obrazek 3

 • SUKCES EWELINY JUREKO

  SUKCES EWELINY JUREKO - Obrazek 1

  Uczennica klasy IIc, Ewelina Jureko, w ubiegłą sobotę (15 grudnia) reprezentowała naszą szkołę na etapie okręgowym Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej. Udział w Olimpiadzie zakończył się dla niej wspaniałym sukcesem – uzyskała tytuł laureata i zakwalifikowała się do etapu ogólnopolskiego, gdzie powalczy o wiele cennych indeksów.  

  Osiągnięcie Eweliny jest tym większe, iż po raz pierwszy, od kiedy organizowany jest konkurs, uczniowie z województwa warmińsko-mazurskiego awansowali do ostatniego etapu.   

  Błyskotliwy intelekt połączony z rozległą wiedzą, a przy tym skromność naszej uczennicy mogą być dla nas wielkim powodem do dumy.

  Serdecznie gratuluje i życzę powodzenia na etapie ogólnopolskim,

  Agnieszka Krzywdzińska

 • KLASA IB NA WYKŁADACH NA SWPS

  KLASA IB NA WYKŁADACH NA SWPS - Obrazek 1

  13 grudnia klasa Ib z wychowawcą uczestniczyła w wykładach realizowanych w ramach współpracy naszej szkoły z Uniwersytetem SWPS w Spocie. Uczniowie wzięli udział w dwóch wykładach prowadzonych przez mgr Michała Pozdała dotyczących profilaktyki zaburzeń lękowych w okresie dorastania oraz profilaktyki zaburzeń nastroju.

  Agnieszka Krzywdzińska

 • ŚWIATŁO WOLNOŚCI

  ŚWIATŁO WOLNOŚCI - Obrazek 1

  Młodzież z kl. III a „Zapaliła Światło Wolności'' w 37 rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce.

  W czwartek o godzinie 19.30 pod pomnikiem ofiar Grudnia 70 zapaliliśmy światło wolności, jako gest solidarności i pamięci o tamtym nieludzkim czasie. Pamiętamy! 

  Jakub Marzec, Paulina Kamieniecka, Weronika Długołęcka, Agata Kowalewska, Kamil Świniarski, Patrycja Baranowska, Wojciech Wojtyna

  Kampania społeczna IPN „Zapal Światło Wolności” nawiązuje do gestu solidarności, jaki wobec Polaków żyjących w stanie wojennym w Wigilię Bożego Narodzenia 1981 roku wykonały rzesze mieszkańców ówczesnego wolnego świata. Na znak jedności z rodakami świecę w oknie Pałacu Apostolskiego w Watykanie zapalił także papież Jan Paweł II. Do postawienia w oknach świec wezwał również prezydent USA Ronald Reagan, który w Bożonarodzeniowym orędziu do narodu powiedział: „Polacy zostali zdradzeni przez własny rząd. Ci, którzy nimi rządzą, oraz ich totalitarni sojusznicy obawiają się wolności, którą Polacy tak bardzo umiłowali. (…) Niech płomień milionów świec w amerykańskich domach będzie świadectwem, że światła wolności nie uda się zgasić”.

  T.R.

  ŚWIATŁO WOLNOŚCI - Obrazek 2

 • PIŁKARKI RĘCZNE NA MEDAL

  PIŁKARKI RĘCZNE NA MEDAL - Obrazek 1

  W piątek 7 grudnia 2018r w Liceum Ogólnokształcącym nr IV w Elblągu odbył się finał licealiady w piłce ręcznej dziewcząt. Drużyna dziewcząt podczas finałowego turnieju rozegrała trzy spotkania z drużynami: ZSTI, IV LO w Elblągu oraz I LO w Elblągu. Należy wspomnieć, że finaliści to zespoły, które wygrały swoje grupy eliminacyjne pozostawiając w pokonanym polu co najmniej po dwa zespoły.

  Wszystkie spotkania wymagały bardzo dużej aktywności w ataku i obronie. Gra prowadzona była dynamicznie i wymagała dobrej kondycji. Nasz zespół umiejętnie rozłożył siły, wprowadzał zmiany zawodniczek co pozwoliło na wywalczenie miejsca na podium. Dziewczyny stanęły na trzecim stopniu podium! I to jest na pewno bardzo duży sukces damskiej reprezentacji szkoły: Daria Wójcik, Aleksandra Jabłonka, Karolina Depka, Marcela Ozga-Zajło, Weronika Kusik, Gabriela Mirecka, Aleksandra Wolowska, Klaudia Dziubak, Wiktoria Sprawska, Aleksandra Święconek, Dagmara Kwapisz. Zespół prowadził pan Bogdan Płaza, gratulacje.

  Wielkie brawa, dziewczyny!

  WM.

 • WARSZTATY NA WYDZIALE BIOLOGII I BIOTECHNOLOGII UNIWERSYTETU WARMIŃSKO – MAZURSKIEGO

  WARSZTATY NA WYDZIALE BIOLOGII I BIOTECHNOLOGII UNIWERSYTETU WARMIŃSKO – MAZURSKIEGO - Obrazek 1

  W ubiegły piątek, tj. 7.12.2018 r. uczniowie klas  Ic i II c (profil medyczno -  przyrodniczy) skorzystali z oferty ciekawych zajęć organizowanych na Wydziale Biologii i Biotechnologii Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego, w ramach akcji  „Przyjedź do nas na warsztaty”.

  Młodzież uczestniczyła w lekcji botaniki na temat: „Jak funkcjonuje roślina?”, która odbyła się w Katedrze Botaniki i Ochrony Przyrody. Na warsztatach prowadzonych przez dr Annę Źróbek – Sokolnik i dr Grzegorza Fiedorowicza, uczniowie  doskonalili technikę mikroskopowania i obserwacji oraz pogłębiali swoją wiedzę botaniczną.

  Równie interesującą okazała się lekcja: „Czy wiesz co jesz?”, prowadzona przez dr hab. Beatę Kurowicką w Katedrze Anatomii i Fizjologii Zwierząt, na której uczniowie badali procesy działania enzymów w układzie pokarmowym, oraz złożony proces pracy receptorów i odczuwania smaków.

  Opiekunami uczniów i organizatorami wyjazdu  byli wychowawcy klas: Ewa Piwcewicz i Iwona Stando.

  WARSZTATY NA WYDZIALE BIOLOGII I BIOTECHNOLOGII UNIWERSYTETU WARMIŃSKO – MAZURSKIEGO - Obrazek 2

 • ELBLĄSKIE AMAZONKI

  ELBLĄSKIE AMAZONKI - Obrazek 1

  Zacznijmy od profilaktyki – elbląskie Amazonki z instruktarzem badań piersi w Ic.

  O zaangażowaniu  uczniów klasy Ic o profilu medyczno – przyrodniczym w profilaktykę chorób nowotworowych mieliśmy okazję przekonać się,  obserwując ich  udział w Marszu Amazonek czy konkursie na hasło propagujące profilaktykę nowotworów piersi, w którym Karolina Wołukanis i Martyna Polek zajęły III miejsce z liczba głosów ok 2800.

  Kontynuując temat gościliśmy na godzinie wychowawczej panie z elbląskiego  Stowarzyszenia Amazonek: Mirosławę Gagjew i Jadwigę Bielawską, które  przeprowadziły warsztaty z profilaktyki i samokontroli piersi wśród dziewcząt i chłopców  naszej klasy. Po krótkim wykładzie teoretycznym, przedstawiającym sposoby samobadania, mogliśmy ćwiczyć  na fantomach  jak skutecznie badać piersi, aby szybko wykrywać zmiany.  Panie, które wygrały walkę z rakiem, podzieliły się doświadczeniem swojej choroby, co było dla nas niezwykle cenne i uczyniło bardzo wiarygodnym ich przekaz. Zdobytą wiedzę zamierzamy  propagować wśród bliskich nam kobiet

  Ewa Piwcewicz

 • WIECZÓR FILMOWY W III LO

  WIECZÓR FILMOWY W III LO - Obrazek 1

  Wieczór filmowy w III LO, czyli dlaczego nasi uczniowie zostają w szkole dobrowolnie do 24.00

  30 listopada związku z realizacja przez naszą szkołę projektu Centrum Edukacji Obywatelskiej i Europejskiego Centrum Solidarności Solidarna szkoła oraz przypadającą 28 listopada setną rocznicą uzyskania praw wyborczych przez kobiety w Polsce zorganizowaliśmy w szkole Wieczór Filmowy.

  Pomysłodawcami i organizatorami przedsięwzięcia byli uczniowie klasy IIIa - Agata Kowalewska i Kamil Świniarski. Wspólnie obejrzeliśmy film Uśmiech Mony Lizy poświęcony tematyce kobiecej. Chcieliśmy pokazać, że nasza szkoła to nie tylko lekcje, klasówki i oceny, ale też miejsce gdzie staramy się wychodzić naprzeciw zainteresowaniom uczniów, dzięki którym mogą rozwijać pasje, ale także spędzać czas we wspólnym towarzystwie robiąc coś przyjemnego. 


  Agnieszka Krzywdzińska

  galeria zdjęć

  WIECZÓR FILMOWY W III LO - Obrazek 2

 • POWSTAŃCY WARSZAWSCY ZWYCIĘŻALI WSZĘDZIE

  POWSTAŃCY WARSZAWSCY ZWYCIĘŻALI WSZĘDZIE - Obrazek 1
  6 grudnia uczniowie wszystkich klas I wzięli udział w prelekcji przygotowanej przez pracownika Muzeum Stutthof w Sztutowie Panią Małgorzatę Daniluk. Była ona związana z projektem Powstańcy warszawscy zwyciężali wszędzie, który ma na celu przybliżenie młodzieży historii Powstańców Warszawskich i ludności cywilnej miasta, którzy przeszli piekło niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego KL Stutthof.

  Już od piątku, 30 listopada, uczniowie mieli również okazję zapoznać się z wystawą poświęconą tej tematyce. Dodatkowo, każdy uczeń otrzymał również specjalną, bogato ilustrowaną broszurę. 


  Agnieszka Krzywdzińska

  galeria zdjęć

  POWSTAŃCY WARSZAWSCY ZWYCIĘŻALI WSZĘDZIE - Obrazek 2

 • SIATKARKI W FINALE LICEALIADY

  SIATKARKI W FINALE LICEALIADY - Obrazek 1

  Po rozgrywkach fazy grupowej do kolejnego etapu zawodów siatkówki dziewcząt awansowało sześć szkolnych zespołów, które w naszej hali sportowej, podczas turnieju mikołajkowego rozstrzygnęły o awansie do finału tegorocznej licealiady.

  Dziewczyny rozegrały dwa mecze i ostatecznie uzyskały awans zajmując drugie miejsce w grupie. Na pewno zauważalny jest postęp w zgraniu zespołu a współpraca pierwszej i drugiej linii poprawia się. Potrzeba jeszcze więcej dynamiki ruchu podczas gry.

  Nasz szkolny zespół wywiązał się z zadania i wywalczył prawo do gry o podium a finał już niedługo.

  Skład zespołu: Weronika Długołęcka, Weronika Cichocka, Aleksandra Majewska, Gabriela Mirecka, Aleksandra Wolowska, Martyna Mierkowska, Kamila Skowrońska, Kinga Dzienisz, Alicja Olkowska, Natalia Nowakowska i Aleksandra Zając.   Gratulacje dziewczyny!

  WM.

Aktualności

Kontakt

 • III Liceum Ogólnokształcące w Elblągu
  82-300 Elbląg
  ul. Browarna 1
 • 55 625 89 20

Galeria zdjęć